Premie na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej 2019

Premia do 250 tys. zł

Zdjęcie dotyczące tematu premie na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej

Czy wiesz, że możesz uzyskać bezzwrotną premię nawet do 250 tysięcy złotych?

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej przeznaczone są dla rolników, którzy zdecydują się na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej – np. usług budowlanych, motoryzacyjnych, kosmetycznych, fryzjerskich i wielu innych.

Chcesz uzyskać premię? Zadzwoń! 694 668 186
lub wypełnij formularz

W ostatnim czasie Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa złożył deklarację o kolejnej możliwości składania wniosków dotyczących przyznania wsparcia finansowego w formie – premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wszelkie dokładne dane dotyczące przyznawania tej pomocy zawarte są w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 lipca 2016 roku z późniejszymi zmianami.

Kto może liczyć na premię

Na takiego rodzaju wsparcie mogą liczyć rolnicy, ich małżonkowie bądź domownicy tychże  rolników. Wsparcie finansowe, które będzie przyznawane w tej edycji wygląda w następujący sposób

  • jeśli działalność ma na celu stworzenie co najmniej 3 miejsc pracy można liczyć na pomoc finansową w kwocie 250 tysięcy złotych,
  • jeśli ma na celu stworzenie co najmniej 2 miejsc pracy to 200 tysięcy złotych,
  • a jeśli ma być to 1 miejsce pracy to premia będzie wynosiła 150 tysięcy złotych.

Przyznawana pomoc będzie dotyczyła tylko rodzajów działalności wymienionych w przyjętym w rozporządzeniu zestawieniu. Zestawienie stanowi załącznik do tego rozporządzenia. Przyjęcie podstawy wykonywania tejże działalności gospodarczej odnosi się do w zakresu objętego kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności.

Wystarczy wypełnić wniosek według konkretnych wytycznych i wskazówek. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie pozycje umieszczone w formularzu. Następnie taki wniosek składa się w  oddziale regionalnego ARiMR, biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania osoby, która ubiega się o pensję. Przyznawanie wsparcia materialnego odbywa się według ustalonych wytycznych dotyczących kolejności. To właśnie w tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że uzyskana na podstawie kryteriów suma punktów ma znaczącą rolę i to ona głównie decyduje o dalszym losie wniosku. Podsumowując, jeżeli pragniemy pozyskać wszelkie informacje na ten temat, powinniśmy zwrócić się do punktów informacyjnych, które znajdują się w biurach powiatowych oraz oddziałach regionalnych ARiMR. Inną opcją jest skorzystanie z numeru telefonu, numeru kontaktowego, który umieszczony jest na głównej stronie internetowej. Jeżeli planujemy takiego typu działalność, nie powinniśmy czekać i jak najprędzej złożyć wniosek. Nabór wniosków trwa tylko miesiąc, czyli w tym roku od 30 września do 29 października.

Przygotowujemy wnioski o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Zadzwoń 694 668 186

Wiele informacji znajdziesz na stronie https://www.arimr.gov.pl