John deere – Wizytówka jakości

John Deere – od kuźni do światowego potentata w produkcji zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych.
John Deere, kowal z Illinois w Stanach Zjednoczonych, zaczynając swoją karierę w XIX wieku nie przypuszczał zapewne, że za 100 lat jego kuźnia już jako Deere&Company będzie światowym liderem w produkcji maszyn rolniczych.
Wszystko zaczęło się od kuźni, w której to w 1837 roku John Deere zaprojektował i wykonał pierwszy stalowy pług. Od tego momentu kariera zaczęła nabierać rozpędu. Oto słowa autora, które mówią o jego zaangażowaniu:
„Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie”
John Deere
Ta zasada towarzyszyła mu przez całe życie, a dzięki takiemu podejściu do pracy, nieustannie poprawiał jakość produkowanych maszyn.
W 1896 roku John Deere przekazał prowadzenie firmy synowi Charlesowi. Ten moment uznawany jest za początek Deere&Company.
DEERE & COMPANY – światowy potentat w produkcji ciągników i maszyn rolniczych – dzięki uniwersalności i wysokiej jakości swoich produktów jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Wiek XXI to dla Derre&Company czas świetności. Szeroki asortyment ciągników i maszyn rolniczych podbija światowe rynki.
Krótka historia ciągników/traktorów John Deere:
1. 1918 rok –  przejęcie Waterloo Gasoline Engine Company i rozpoczęcie prac nad ciągnikami.
2. 1923 rok –  wypuszczenie na rynek pierwszego ciągnika sygnowanego nazwą John Deere Model D
3. 1956 rok – pojawienie się pierwszego model z charakterystycznym żółtym paskiem na zielonym tle, który do dziś pozostaje jako znak rozpoznawczy firmy.
4. 1956 rok – przejęcie niemieckiego producenta ciągników firmy Heinrich Lanz AG i tym samym uzyskanie dostępu do niemieckiej myśli technologicznej w budowie ciągników.
5. 1960 rok – wprowadzenie nowej wersji silnika. Ciche silniki rzędowe, kilkucylindrowe zastąpiły dotychczasowe leżące silniki dwucylindrowe.
6. 1971 rok – wprowadzenie do produkcji ciągników przegubowych o dużej mocy.
Kolejne lata to dalsze udoskonalanie podstawowego produktu jakim są ciągniki. Sukcesywne przejęcia europejskich producentów pozwalały na coraz to wyższe standardy jakościowe. Ma to do dziś wielkie znaczenie i stanowi o wysokiej pozycji na rynku.
Nowatorskie rozwiązania dotyczą nie tylko czysto technicznych możliwości ciągników. Skierowane zostały również na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora. Coraz doskonalsze kabiny nie ustępują, a często przewyższają rozwiązania stosowane w samochodach osobowych.
Jakość, niezawodność i wszechstronność to wizytówki ciągników John Deere.
Wysoka jakość i precyzja wykonania, w połączeniu z wszechstronnością ułatwiającą pracę każdemu użytkownikowi, to podstawowe zalety wpływające na pozycje ciągników John Deere na rynku ciągników rolniczych.
Niezawodność – ta cecha (jak i inne) doceniana jest też przez polskich rolników.
Ciągniki John Deere w Polsce.
Polscy rolnicy swoimi wymogami w odniesieniu do sprzętu rolniczego, w tym do ciągników, w niczym nie ustępują rolnikom z innych krajów.
Bogata oferta skierowana do polskich rolników, spotyka się z dużym uznaniem. Dlatego też coraz więcej zielonych ciągników z żółtą kreską spotkać można na polskich polach i drogach.
Oferta sprzętowa.
W Polsce, w ofercie znajdują się ciągniki, poczynając od 3-cylindrowych o mocy 55-75 KM serii 5E, na najmocniejszych i największych 4-cylindrowych o mocy 370-670 KM serii 9R kończąc.
Oprócz ciągników Deere&Company oferuje szereg maszyn (i osprzętu) przystosowanych do pracy z ciągnikami, jak również kombajny zbożowe, sieczkarnie samojezdne, prasy zwijające i wiele innych.
Przytoczona wcześniej dewiza, którą kierował się John Deere, do dziś obowiązuje we wszystkich zakładach rozsianych po świecie, a wchodzących w skład Deere&Company i to ona wpływa na jakość produkowanego sprzętu.